Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
wtorek, 03 września 2013

Kończę pisanie tego blogu.

Szkoda, lecz...

Piszę od ponad 5 lat, przez dłuższy okres publikowałem 25-30 wpisów miesięcznie. Opisałem na pewno grubo ponad 1000 serwisów internetowych.

Ale... już mnie to trochę nuży.

"Złote lata" to był okres 2009-2011; wtedy rzeczywiście starałem się pisać ciekawie, czasem zabawnie, dość barwnie - własny blog daje takie możliwości. Z przyjemnością wracam czasem do któregoś z wpisów (O, ale fajnie to opisałem...).

Od dwóch-trzech lat pisałem ten blog w jednym celu: aby zebrać materiały do kolejnego, comiesięcznego artykułu w miesięczniku "PC World". Tam pisałem na mniejszym luzie, no ale takie wymogi pisma; szef płaci i wymaga...  :-)

"PC World" zmienia wkrótce formułę, nie będzie "Sieciowiska", a więc pisanie tu nie ma sensu. Zastanawiam się co prawda, jak spożytkować zebraną przez lata wiedzę. Może coś wymyślę, ale mam też kilka pomysłów zagospodarowania odzyskanego znienacka czasu.

Bo pisanie jest fajne, ale zajmuje czas.
Jeśli ktoś nie wierzy, niech spróbuje chociaż przez rok pisać codziennie mały tekst na jakiś konkretny temat.

U mnie wyglądało to tak:

  • przejrzeć newsy na temat nowych serwisów,
  • zajrzeć na kilka wyglądających ciekawie,
  • wybrać jeden, najbardziej interesujący, 
  • obejrzeć ofiarę dokładnie, a więc na ogół założyć konto, sprawdzić, o co chodzi i "jak to działa". Porobić zrzuty ekranu. Wrzucić na Flickr.
  • opisać w miarę interesująco... 

A teraz mam wolne... :)

Oczywiście pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy tu zaglądali.
Blog zostawiam - sam tu czasem zaglądam, szukając jakiegoś fajnego serwisu, który kiedyś opisywałem, a którego nazwa wyleciała mi z pamięci...


18:27, one.jack
Link Komentarze (108) »