Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
sobota, 05 marca 2016

Nie każdy ma dość zdolności plastycznych, aby zrobić estetyczny plakat, fotomontaż, kolaż czy kartkę pocztową. W takich przypadkach przydać się może FotoJet .

W serwisie znajdziemy wiele szablonów na różne okazje; plakaty, kartki świąteczne, życzenia, zabawne fotomontaże, formatki pozwalające zrobić efektowny baner do naszego konta w serwisie Facebook...
Jest tego dużo i w pierwszej chwili trudno się połapać, ale wystarczy się rozejrzeć; okazuje się, że poszczególne projekty są dość czytelnie poukładane.

Ashampoo1_

Zacząłem się właśnie rozglądać za jakimś szablonem kartki świątecznej - Wielkanoc blisko... FotoJet oferuje kilkanaście szablonów, które można dowolnie modyfikować; wstawiać zdjęcia, tekst, zmieniać tło, dodawać różne ozdobniki ...

Na przykład wielkanocnego zająca (czemu akurat zając jest symbolem Świąt Wielkanocnych, tego nawet serwis nie wyjaśnia...).

Ashampoo_Snap_2016.03.05_20h26m35s_005_

Tu drobna uwaga. Serwis udostępnia wszystkie szablony za darmo, ale aby skorzystać z niektórych, należy założyć konto. To nie boli (założyłem...) i zajmuje dosłownie minutę.

Bawiąc się dalej znalazłem całą sekcję, w której możemy wstawić swoje szlachetne oblicze na okładkę czasopisma. Tu również wybór jest duży.

Po chwili wahania  (hm... może Playboy? Time?...) zdecydowałem się na Forbes...

Ashampoo3 Forbes_

Oddzielna, rozbudowana sekcja to kolaże - w najróżniejszych układach...

Ashampoo2 collage

FotoJet sprawia raczej dobre wrażenie - wszystko robi się łatwo i bez potrzeby czytania skomplikowanych instrukcji, a serwis pomaga, jak umie...