Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
Blog > Komentarze do wpisu

5iler - notes... ale nieco inny.

5iler  to dość ciekawy notatnik; prosty, acz trochę nietypowy.

Przede wszystkim - żadnych haseł, loginów potwierdzania adresu e-mail - to mi się podoba. Po prostu wchodzimy na stronkę, klikamy Use the web app  i...

5iler 1

Wygląda to trochę jak program do sprawdzania monitora, ale nie dajemy się zwieść. W przebłysku inteligencji odkrywamy, że te kolorowe kolumny z napisami Ideas, Random, Today, Learn i Private to zapewne strony notatnika właśnie.

Po prostu  Sid Yadav stwierdził, że notowanie na wielu stronach, w różnych folderach i zakładkach jest niepraktyczne i wymyślił inny system: 5 kolumn, widocznych równocześnie na ekranie. Trudno się zgubić...

Klikamy Today  - pozostałe kolumny odsuwają się skromnie na bok i możemy zanotować, co też dzisiaj należałoby zrobić: 

5iler 2

Po zaznaczeniu dowolnego fragmentu pojawia się menu formatowania:

5iler 3

Jeśli nie odpowiadają nam nazwy nadane przez Sida, możemy je zmienić:

5iler 4

Fajnie, ale co z zapisywaniem naszych notatek?

Domyślnie nasze notatki zapisywane są w pamięci podręcznej przeglądarki. Czyli siadając do innego komputera nie mamy dostępu do notatek, a po wyczyszczeniu pamięci przeglądarki - fruuu!

Na szczęście od wersji 1.2 mamy możliwość synchronizacji zapisów za pośrednictwem serwisu Dropbox (po raz któryś z kolei polecam ten popularny serwis każdemu, kto go jeszcze nie używa...).

Mamy możliwość... Taaak... Tylko jak to zrobić? 

Poklikałem sobie trochę - żadnego pliku pomocy, widać Sid liczył na przenikliwość użytkowników... W końcu mignęła mi jakaś podpowiedź i okazało się, że po wciśnięciu kombinacji Ctrl + E  mamy dostęp do kilku ostatnio dodanych opcji:

5iler 5

Można włączyć synchronizację poprzez Dropbox, jak również - jak się okazuje - używać przydatnych skrótów klawiaturowych (na przykład przełączać się pomiędzy kolumnami naciskając Ctrl oraz klawisze 1 do 5).


piątek, 31 października 2014, one.jack

Polecane wpisy

  • FotoJet - nie każdy jest grafikiem

    Nie każdy ma dość zdolności plastycznych, aby zrobić estetyczny plakat, fotomontaż, kolaż czy kartkę pocztową. W takich przypadkach przydać się może FotoJet .

  • Radio... albo coś równie fajnego.

    Recast.fm to takie radio internetowe w zasadzie. Po czym poznałem? Bo klikamy na ikonkę i gra muzyka. Co ważniejsze - gra niezła muzyka, ale... bez reklam, zap

  • Litenin - prosty czytnik RSS

    Litenin - prosty czytnik kanałów RSS, którego największą zaletą jest to, że... jest prosty. A przy tym "lekki" i szybki - ponoć nieźle się sprawdza na słabszym

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2015/02/04 16:05:40
Ciekawy ale nie przekonuje mnie do siebie :)
-
2018/06/28 14:41:16
Dobra opcja, dość ciekawy ten notatnik ale ja na co dzień jednak używam notepada do pracy i nie tylko bo jednak on ma dużo opcji i można śmiało sobie oznaczać wszystkie elementy zaznacza wszystko intuicyjnie. Widziałem też w firmie DPCSERWIS też używają notepada jak i w innych firmach także jest to dość popularny program jeśli chodzi o notatniki.
-
2018/08/20 13:50:27
Opcja fajna, dużo korzystam z notepada może dla testów sobie to pobiorę i zobaczę jak będzie mi się pracowało na takim trochę rozbudowanym notatniku. Sprawdzę na pewno.