Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
Blog > Komentarze do wpisu

Cur.to - zaglądamy do sieci przez Brazylię...

Cur.to  jest serwisem brazylijskim; i co z tego? Świat bardzo się skurczył, a zainteresowania i pomysły, jak widać wszędzie podobne.

To coś w rodzaju wyszukiwarki informacji na dany temat w serwisach społecznościowych. Wspominam o "podobnych pomysłach", ponieważ widziałem już kilka podobnych, wyspecjalizowanych wyszukiwarek czy agregatorów, a - daleko nie szukając - wszechwiedzące Google również potrafi podawać wyniki z Twittera czy Facebooka.

Ale warto zajrzeć do Cur.to, bo serwis jest szybki i nie przeładowany zbędnymi ozdobnikami.
Obecnie przeszukuje wpisy publikowane w czterech serwisach: Twitter, Facebook, Instagram i Vine. No cóż, to rzeczywiście czołówka... 

Na stronie wystarczy wpisać temat czy też - jak to w serwisach społecznościowych - tag,  który nas interesuje i który chcemy śledzić.

Dzisiaj na topie jest nazwisko Kwiatkowski, czyli facet, który dość szybko przemieszcza się po szosie. Szybciej niż inni.

Wpisujemy więc Kwiatkowski;  no proszę, rzeczywiście w różnych językach o nim piszą... 

Cur-to 1

Sprawdźmy coś innego: Cieszyn

Cur-to 2 Cieszyn

Całkiem fajnie - aktualne wpisy z serwisów społecznościowych, z ostatnich godzin.

W ustawieniach warto zmienić język na angielski - no, chyba, że ktoś woli domyślny portugalski...

Co jeszcze można tu zdziałać? 

Możemy założyć konto, jak również zalogować się na swoje konto w Twitterze czy Facebooku - można wtedy publikować wpisy bezpośrednio ze strony Cur.to.

Cur-to 3 Cieszyn

Wpisy widoczne na stronie Cur.to można oczywiście "otworzyć" - klikając np. wpis o Cieszynie, pochodzący z serwisu Instagram, przejdziemy rzecz jasna na stronę rzeczonego serwisu:

Cur-to 4 Instagram

niedziela, 28 września 2014, one.jack

Polecane wpisy

 • FotoJet - nie każdy jest grafikiem

  Nie każdy ma dość zdolności plastycznych, aby zrobić estetyczny plakat, fotomontaż, kolaż czy kartkę pocztową. W takich przypadkach przydać się może FotoJet .

 • Radio... albo coś równie fajnego.

  Recast.fm to takie radio internetowe w zasadzie. Po czym poznałem? Bo klikamy na ikonkę i gra muzyka. Co ważniejsze - gra niezła muzyka, ale... bez reklam, zap

 • GoEuro - jak dotrzeć do Madrytu?

  Lubię wyszukiwarki dla obieżyświatów; pokazują dobitnie, że świat bardzo się skurczył i możemy odwiedzić miejsca, znane nam dotychczas tylko z dźwięcznych nazw.

 • Kupuje Auto PL

  Na rynku działa kilka agregatorów ofert motoryzacyjnych - CarOcean.pl , Wroom.pl . Kiedyś było o nich głośno, dzięki rzekomej innowacyjności. Dziś na polskim ry

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2014/09/29 10:12:59
Fajnie, że blog wraca ponownie do życia. Sporo ciekawych i przydatnych usług tutaj znalazłem.
-
2014/10/04 19:12:51
Ja też... :)
Serio; szukam tu czasem jakiegoś serwisu, który kiedyś opisałem, teraz jest mi potrzebny, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć jego nazwy... :)
-
2014/10/08 15:07:55
Świetny temat! dzieki