Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
Blog > Komentarze do wpisu

Pingram.me - coś jakby Pinterest dla makowców

Pingram to mashup, czyli usługa korzystająca z możliwości dwóch (lub więcej) serwisów; w tym wypadku są to Instagram  oraz Pinterest.

Oba serwisy są dość młode i bardzo popularne. W pewnych kręgach oczywiście (nawet wspomnienie o dość popularnym serwisie Twitter w niejednym towarzystwie spowoduje tylko zdziwione miny, o czym my właściwie do nich...).

Z serwisu Instagram  nie korzystam: to bardzo fajna usługa, pozwalająca publikować w prosty sposób zdjęcia, dodając przy okazji różne efekty (na ogół niepotrzebne...), ale... skierowana do użytkowników urządzeń z logo nadgryzionego jabłuszka.

Pinterest -  znam, mam tam konto (nie wysyłam zaproszeń! Kilkanaście już wysłałem... :) ), ale zaglądam niezbyt często. Chociaż można tam znaleźć dużo fajnych zdjęć.

A skrzyżowanie - to właśnie Pingram.me:

Pingram1

Strona wyglądem przypomina serwis Pinterest.
Mogą tu trafiać Twoje zdjęcia z serwisu Instagram - ale trzeba się zalogować poprzez swoje konto w tym właśnie serwisie. 

Nie mając konta, można przeglądać opublikowane zdjęcia i komentarze:

Pingram2

Strona jest dość efektowna, mamy własny adres URL, ale...nic nie stoi na przeszkodzie, aby jakieś efektowne zdjęcie "przypiąć" na swoje konto w Pinterest:

Pingram3

Gotowe:

Pingram4

 

sobota, 03 marca 2012, one.jack

Polecane wpisy

  • FotoJet - nie każdy jest grafikiem

    Nie każdy ma dość zdolności plastycznych, aby zrobić estetyczny plakat, fotomontaż, kolaż czy kartkę pocztową. W takich przypadkach przydać się może FotoJet .

  • Optimizilla - zmniejsz objętość zdjęcia

    Optimizilla pozwala w łatwy sposób zmniejszyć objętość plików graficznych w formatach PNG i JPEG, a więc - na przykład - zdjęć. Przeciętne zdjęcie z przeciętne

  • HTML5 Maker - tworzymy animacje

    A co się będziemy... Animacja w HTML5? Pestka... HTML5 Maker to narzędzie do tworzenia animacji, ponoć z wykorzystaniemHTML, HTML5, CSS i JavaScript. Laik jes

TrackBack
TrackBack URL wpisu: