Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
Blog > Komentarze do wpisu

Brief.ly - zgrabny zestaw linków (z Libii...)

Libijskie domeny mają powodzenie...

Kolejnym serwisem z końcówką .ly (a więc - zarejestrowanym w Libii...) jest Brief.ly.  

Tym razem jest to pomysłowa usługa, pozwalająca zapisać pod jednym adresem kilka linków do ciekawych stron i przemieszczać się pomiędzy tymi stronami, korzystając z prostego interfejsu.

Jak zwykle - sprawdzimy serwis "w boju"...

W 1965 roku na Broadwayu wystawiony został musical Man of La Mancha; miał 2.328 przedstawień, zdobył 5 nagród Tony, w tym - dla najlepszego musicalu (1966).
 

Wrzucę do Brief.ly kilka linków; w tym celu wystarczy skopiować link i wkleić w okienko serwisu:

brief-ly-1

Klikamy ikonę nożyczek i po chwili wyświetlany jest zestaw krótkich linków - do wyboru. Wszystkie prowadzą do naszego zestawu.

Ikonki po lewej stronie pozwalają przesłać link jednym kliknięciem do serwisu Twitter, Facebook, bądź przesłać e-mailem.

Widoczna w lewym dolnym rogu ikonka klucza maszynowego udostępnia dodatkowe opcje: można np. nadać zestawowi linków tytuł, czy też wybrać końcówkę adresu (a więc uzyskać adres w stylu brief.ly/mojanazwa).

brief-ly-2

A po kliknięciu w link - czytelna strona, dająca dostęp do interesujących nas serwisów. Po lewej wyświetlany jest "spis treści", kliknięcie w jedną z pozycji otwiera odpowiednią stronę.

brief-ly-3

Na przykład - klip filmowy z YouTube, pieśń Man of La Mancha; zawsze warto tej wersji posłuchać...

brief-ly-4

A to link do całości:

http://brief.ly/~HweG1

czwartek, 21 lipca 2011, one.jack

Polecane wpisy

  • FotoJet - nie każdy jest grafikiem

    Nie każdy ma dość zdolności plastycznych, aby zrobić estetyczny plakat, fotomontaż, kolaż czy kartkę pocztową. W takich przypadkach przydać się może FotoJet .

  • Radio... albo coś równie fajnego.

    Recast.fm to takie radio internetowe w zasadzie. Po czym poznałem? Bo klikamy na ikonkę i gra muzyka. Co ważniejsze - gra niezła muzyka, ale... bez reklam, zap

  • Litenin - prosty czytnik RSS

    Litenin - prosty czytnik kanałów RSS, którego największą zaletą jest to, że... jest prosty. A przy tym "lekki" i szybki - ponoć nieźle się sprawdza na słabszym

TrackBack
TrackBack URL wpisu: