Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
Blog > Komentarze do wpisu

sideCLOUDload - wrzucamy do chmury

Chwaliłem już serwis Dropbox, czyli takie sieciowe miejsce, gdzie możemy wrzucać nasze pliki i mieć do nich dostęp z każdego komputera. W dodatku Dropbox ma doskonale rozwiązaną sprawę synchronizacji plików na kilku komputerach - polecam, ale to inny temat.

Dzisiaj  - sideCLOUDload; prosta usługa, pozwalająca przesłać na nasze konto w serwisie Dropbox znaleziony w sieci plik.  Wystarczy podać adres pliku i dane do logowania do Dropbox.

Po co?
A na przykład; na obcym komputerze, w biurze, u kolegi, u cioci zachwalają nam książkę Think and Grow Rich. Pan Napoleon Hill wydał to dzieło w 1937 roku, ale to ponoć jeden z bestsellerów wszech czasów - dobra, dla świętego spokoju się zainteresujemy...
Warto by było mieć plik gdzieś na swoim komputerze. 

Jak go ściągnąć?

Na stronie sideCLOUDload wklejamy adres sieciowy pliku - książka pana Hilla ma ponad 70 lat i jest dostępna jako plik PDF.
Musimy podać również dane logowania na nasze konto w serwisie Dropbox.

sideCLOUDload zapewnia, że chroni nasze dane, strona korzysta z protokołu https, ale...

No, to już musicie sami uznać, czy ufacie stronie. Ja zaryzykowałem - raczej na tym koncie Dropbox nie trzymam plików, których ujawnienie obaliłoby kilka rządów i zmieniło obraz świata... 

sidecloud 1

Można podać katalog docelowy, ale wybrałem domyślny. Serwis wyświetlił nazwę pliku PDF (potem pomyślę nad bogaceniem się...), wystarczyło kliknąć submit  i...

sidecloud 2

Już po chwili dostałem komunikat o sukcesie - na razie nie finansowym niestety.

Sprawdziłem na koncie w Dropbox, czy plik rzeczywiście tam trafił:

sidecloud 3

Wszystko OK, plik jest dostępny, a więc - kiedy wrócimy do domu z imprezy u cioci i włączymy komputer, zostanie automatycznie ściągnięty na dysk.

Pozostaje przeczytać, pomyśleć i...

 

środa, 29 czerwca 2011, one.jack

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: