Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
Blog > Komentarze do wpisu

Wanderfly - podróże nie tylko wakacyjne

Tym razem pojedziemy dla własnej przyjemności...

Wanderfly  to wyszukiwarka dla osób planujących podróż - ty mówisz, gdzie chcesz jechać, kiedy i za ile, a Wanderfly pokazuje, jak tam dotrzeć i gdzie się zatrzymać. 

Tudzież podpowiada atrakcje - i to te, które mogą akurat Ciebie zainteresować. Sam określasz, czego oczekujesz... 

Serwis zadebiutował w październiku 2010 roku, ale nadal się rozwija. Na początku bieżącego roku pozyskał około 1 mln $ od kilku funduszy, które widzą w nim potencjał i - oczywiście - możliwość zarobienia pieniędzy.

Trzeba przyznać, że robi miłe wrażenie:

Wanderfly1

Spróbujmy się gdzieś wybrać.
Dawniej takie zabawy robiło się palcem na mapie, teraz można każde miejsce obejrzeć dzięki mapom Google, ale Wanderfly potrafi więcej.

Wyruszymy z Cieszyna. Gdzie by tu się udać... może do Portugalii?

Wanderfly2

Serwis bez problemów znalazł obie lokalizacje. 

Możesz jeszcze ustalić kilka rzeczy; na przykład klikając w kolorowe ikonki zaznaczyć, co Cię interesuje w trakcie podróży - sport, zakupy, wydarzenia kulturalne, a może plażowanie czy nocne życie?

Zaznaczyłem jedzenie - ponoć w Portugalii niezłe - i historię, zapewne w znaczeniu "zabytki" (bo na ikonce - piramidy...).

Jeszcze tylko suwaczkami dajemy znać:

- ile zamierzamy pieniędzy przeznaczyć na podróż,

- kiedy się wybieramy,

- na jak długo.

Wanderfly3

Klikamy GET GOING  i po chwili - słoneczna Portugalia. Aż miło popatrzeć.

A w prawym dolnym rogu - przewidywany koszt.

Wanderfly4

Oczywiście można przejrzeć np. jakie lokale serwis nam proponuje, włącznie z bliższymi informacjami - o, to wygląda smacznie...

Wanderfly5

Jest też lista hoteli - można wybierać według cen czy gwiazdek, a wybranemu przyjrzeć się bliżej i zarezerwować miejsce, a także lista proponowanych połączeń lotniczych.

Serwis prawidłowo zalecił lotnisko w Pyrzowicach i pokazał dostępne połączenia.
Wybrałem lot LOT-em - wychodzi dość tanio (cena - w prawym dolnym rogu).

Wanderfly6

Inna ciekawa możliwość to zdanie się na propozycje serwisu Wanderfly co do celu wycieczki; po prostu podajemy, ile chcemy wydać, kiedy jedziemy, na jak długo i czego oczekujemy. Nie wpisujemy natomiast miejsca docelowego.

Zażyczyłem sobie ofert na 10-dniowy wyjazd we wrześniu, przeznaczając 1600$ na osobę i zaznaczając ambitnie Art  oraz  Entertainment.

Paryż, Dakar, Chicago, Rzym, Moskwa, Toronto i jeszcze kilka innych propozycji. Nieźle...

Jest opcja zalogowania się na swoje konto w serwisie Facebook - otrzymane od inwestorów pieniadze twórcy Wanderfly zamierzają przeznaczyć ponoć nie na zakup Ferrari, lecz na dodanie i rozwinięcie funkcji społecznościowych, czyli głównie tak modnych ostatnio "poleceń".

Na zasadzie: myślisz o wycieczce do Lizbony - zapytaj o opinie kogoś, kto już był. Najlepiej - znajomego z sieci... 


sobota, 18 czerwca 2011, one.jack

Polecane wpisy

  • GoEuro - jak dotrzeć do Madrytu?

    Lubię wyszukiwarki dla obieżyświatów; pokazują dobitnie, że świat bardzo się skurczył i możemy odwiedzić miejsca, znane nam dotychczas tylko z dźwięcznych nazw.

  • WikiBrains - robimy "burzę mózgów"

    WikiBrains to oparty na wyszukiwarce serwis, pomagający uporządkować wyniki w sposób ułatwiający dyskusję czy poszukiwanie rozwiązania problemu. Co więcej, po z

  • Niice - wyszukiwarka ze smakiem

    Niice to specyficzna wyszukiwarka przeznaczona dla osób, które potrzebują inspiracji - grafików, projektantów... Ale również dla ludzi, którzy lubią patrzeć na

TrackBack
TrackBack URL wpisu: