Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
Blog > Komentarze do wpisu

Papyrs - tworzenie stron dla opornych

Papyrs  to kolejny serwis, który umożliwia zrobienie prostej (no, nie tak bardzo prostej...) strony internetowej bez znajomości zaklęć HTML i innych jav/pythonów.

Konto można założyć za darmo i zrobić sobie kilka stronek.
Nie wiadomo, czy tak będzie zawsze; serwis jest obecnie w fazie beta, ale jego twórcy nastawiają się wyraźnie na troszkę poważniejsze zastosowania Papyrs, niż tworzenie stron z wyznaniami miłości do Ziuty z sąsiedztwa czy J. Biebera z telewizji...

Oprócz dodawania do strony pól tekstowych, zdjęć, widżetów z klipem z YouTube czy wpisami z Twittera, można dodać pola z listami, komentarzami, dokumentami... i kilka innych, których na razie nie rozszyfrowałem. :)

Na stronie nie znajdziemy tradycyjnego Help czy FAQ, ale podpowiedzi przy poszczególnych opcjach są wystarczające. Są też przykłady na głównej stronie: 

Papyrs 1

Do roboty.
Czas założyć konto, kliknąć New Page  i spróbować stworzyć pierwszą stronę.

Wpisujemy tytuł, typ, kilka ustawień - głównie chodzi o to, kto będzie miał do naszej strony dostęp. Możliwe jest określenie osób, np. członków naszego zespołu, którzy wspólnie pracują nad jakimś projektem, a Papyrs i tworzonych z jego pomoca stron używają do wymiany uwag i pomysłów.

A następnie - przechodzimy do edytora: 

Papyrs 2

Poszczególne pola przeciągamy po prostu na stronę; na przykład pole w które wpiszemy tekst, albo pole z grafiką.

Grafikę wybieramy z dysku, można ją po prostu przeciągnąć na odpowiednie pole.

Papyrs 3

Dzisiaj jest rocznica urodzin Stanleya Clarka, wrzuciłem więc na stronę ładną muzyczkę, zdjęcie, opis z Wiki, pole umożliwiające wpisanie komentarza...

Papyrs 4

Poszczególne elementy można przesuwać na stronie i edytować:

Papyrs 5

A końcowy efekt - zapisać i ustalić, kto ma mieć do niego dostęp.

Można też zachować jako prywatną stronę.

Ja opublikowałem:

https://mjack-public.papyrs.com/public/2091/Stanley_Clarke-_w_dniu_urodzin 


czwartek, 30 czerwca 2011, one.jack

Polecane wpisy

  • FotoJet - nie każdy jest grafikiem

    Nie każdy ma dość zdolności plastycznych, aby zrobić estetyczny plakat, fotomontaż, kolaż czy kartkę pocztową. W takich przypadkach przydać się może FotoJet .

  • Radio... albo coś równie fajnego.

    Recast.fm to takie radio internetowe w zasadzie. Po czym poznałem? Bo klikamy na ikonkę i gra muzyka. Co ważniejsze - gra niezła muzyka, ale... bez reklam, zap

  • Litenin - prosty czytnik RSS

    Litenin - prosty czytnik kanałów RSS, którego największą zaletą jest to, że... jest prosty. A przy tym "lekki" i szybki - ponoć nieźle się sprawdza na słabszym

TrackBack
TrackBack URL wpisu: