Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
Blog > Komentarze do wpisu

FileStork - Dropbox też można ulepszyć

Dropbox to świetny pomysł pozwalający na prostą synchronizację plików pomiędzy kilkoma komputerami.

Korzystasz z kilku komputerów? Zakładasz konto w serwisie Dropbox, instalujesz mały programik na każdym z komputerów i... tyle. Na dysku pojawi się folder My Dropbox.  

Jeśli na którymś komputerze "wrzucisz" plik do folderu My Dropbox, po chwili pojawi się na każdym z twoich komputerów, w tym folderze.
Oczywiście, jeśli je włączysz i będą miały dostęp do internetu...

Szybkie i bezproblemowe przesyłanie plików pomiędzy komputerami to jedno - ja wrzucam tam również ważne pliki, np. pisany właśnie artykuł. Jeśli diabli wezmą mój komputer, dysk padnie czy płyta główna pójdzie z dymem, będę miał dostęp do cennego pliku z innego komputera - na serwerze jest 2.25 GB miejsca na moje pliki...

A to wszystko - za darmo. 

Genialne - ale oczywiście są ludzie, którzy wszystko chcą ulepszyć.

FileStork1

Serwis FileStork pozwala innym osobom przesyłać pliki do naszego Dropboxa.

Oczywiście musimy się zgodzić - za pośrednictwem FileStork logujemy się na swoje konto w Dropbox i zgadzamy na ograniczony dostęp serwisu do naszego konta. Połączenie szyfrowane.

Potem już możemy działać.

Chcemy poprosić znajomego o jakiś plik, więc wypełniamy mały formularz, podając adres e-mail znajomego i pisząc, co od niego chcemy (Prześlij zdjęcie kota...).

Możemy również określić, do jakiego folderu trafi plik.

Znajomy dostanie e-mailem coś takiego:

FileStork3

Wybierze plik na dysku i klikając Send  prześle go na nasz Dropbox.

FileStork4

Gotowe - plik pojawił się na moim koncie w serwisie Dropbox, a więc również na moim dysku:

FileStork5

Naszą prośbę o przesłanie pliku można skierować do kilku osób, podając nawet do 15 adresów e-mail, a także zabezpieczyć hasłem.

Prośba jest jednorazowa - znajomy może na to zaproszenie przesłać plik tylko raz. Ale można również utworzyć standalone request - zaproszenie ważne tak długo, dopóki go nie odwołamy.

Przydatne.

Przesyłane pliki są szyfrowane, nie są przechowywane na serwerze FileStork, nie trzeba tam również zakładać konta; twórcy zapewniają, że dbają o bezpieczeństwo naszych plików...wtorek, 21 czerwca 2011, one.jack

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: d-d, *.rev.sfr.net
2011/06/24 21:04:24
Parę miesięcy temu odkryłem Pogoplug. Polecam ich usługi.
Pozwalają na darmowy dostęp do danych przechowywanych czy to na zewnętrznym twardym dysku (i te bez potrzeby włączania komputera) czy też bezpośrednio na komputerze z dowolnego miejsca po podłączeniu do sieci, czy to będzie windows, mac, iphone/ipad czy android.
Można słuchać swojej muzyki, oglądać zdjęcia a nawet filmy o ile przepustowość pozwala. Można zrzucać jak też i wrzucać zdalnie na dysk dowolne pliki.
Opłaty są jednorazowe przy zakupie (np 99 USD za urządzenie pogoplug) potem wszystko służy za darmo, zero ograniczeń czy progów. najlepsze rozwiązanie jakie spotkałem zarówno co do wygody jak i ochrony prywatności.
-
2011/06/25 17:24:05
Ciekawe, zajrzałem na ich stronkę, usługa wygląda całkiem przyjemnie.
Co prawda nie odczuwam potrzeby zrzucania takich ilości danych "w sieć" czy stałego dostępu do nich, ale kto wie...
Dzięki za informację, muszę dokładniej obejrzeć...
-
2011/07/05 08:23:31
Urządzenia PogoPlug co jakiś czas pojawiają się w ofercie serwisu iBood.