Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
Blog > Komentarze do wpisu

Greplin - szukanie w chmurze

Rzecz nie dotyczy meteorologii, lecz wirtualnej "chmury" rozumianej jako przestrzeń, w której przechowywane są nasze dane.

Osoby zadomowione w sieci i korzystające z serwisów społecznościowych "wrzucają" do tej chmury różne różności; komunikaty, pytania, opinie, linki, zdjęcia...
Czasem czegoś lub kogoś szukamy - na pewno ktoś z naszych znajomych wyrażał swoje zdanie o filmie Czarny łabędź, ale gdzie to było? Twitter, Facebook, a może gdzieś e-mailem wymienialiśmy opinie?

Młody człowiek, Daniel Gross zapewne nie ma sklerozy, ale też czasem czegoś szuka w chmurze, wpadł więc na pomysł serwisu Greplin.
Serwis wzbudził pewne zainteresowanie, przekładające się również na pieniądze wyłożone przez inwestorów wietrzących dobry interes i rozwija się dynamicznie.

Po założeniu konta możemy wybrać, które z naszych kont w serwisach społecznościowych udostępnimy w celu indeksacji. Może to trochę potrwać - Greplin informuje o zakończeniu procesu i możemy się bawić:

greplin2

Wpisujemy poszukiwany termin, możemy też wybrać zakres wyszukiwania - na przykład Facebook.

Greplin wyszuka i wyświetli wpisy nasze i naszych znajomych, zawierające szukany termin. A robi to szybko i sprawnie.

Po lewej stronie ekranu wyświetlane są ikonki zindeksowanych kont; jak widać, udostępniłem konta w serwisach Twitter, Gmail i Facebook.

greplin2a

A jakie serwisy można jeszcze dodać?

Lista jest dość atrakcyjna, lecz część serwisów (te oznaczone gwiazdką) wymaga posiadania konta Premium lub Premium Plus.

greplin3

Oferta "free" wystarczy większości użytkowników - 200 MB miejsca na zindeksowane dane i 7 serwisów: Gmail, Google Docs, Google Calendar, Facebook, Twitter, Dropbox i LinkedIn.

Zawsze można zażyczyć sobie więcej:

greplin4

Usługa bez wątpienia ciekawa i - jak uważa wiele osób - z przyszłością. Różnych atrakcyjnych rzeczy wrzucamy codziennie wiele...


czwartek, 17 lutego 2011, one.jack

Polecane wpisy

  • GoEuro - jak dotrzeć do Madrytu?

    Lubię wyszukiwarki dla obieżyświatów; pokazują dobitnie, że świat bardzo się skurczył i możemy odwiedzić miejsca, znane nam dotychczas tylko z dźwięcznych nazw.

  • WikiBrains - robimy "burzę mózgów"

    WikiBrains to oparty na wyszukiwarce serwis, pomagający uporządkować wyniki w sposób ułatwiający dyskusję czy poszukiwanie rozwiązania problemu. Co więcej, po z

  • Niice - wyszukiwarka ze smakiem

    Niice to specyficzna wyszukiwarka przeznaczona dla osób, które potrzebują inspiracji - grafików, projektantów... Ale również dla ludzi, którzy lubią patrzeć na

TrackBack
TrackBack URL wpisu: