Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
Blog > Komentarze do wpisu

Twitter - grzecznie oraz dla hardkorowców

Już samo pisanie o Twitterze jest w niektórych kręgach uważane za hardcore bądż ślepe wzorowanie się na zachodniej modzie, ale trudno - ilość osób uważających Twitter za pożyteczne narzędzie stale wzrasta.
Zabawne, że coraz więcej użytkowników korzysta z różnorodnych programów ładniejszych, wygodniejszych czy też zabawniejszych od oryginalnej strony Twitter.com.

Przyjrzyjmy się...


Twitscoop - klient Twittera dla intelektualistów, o czym świadczy już logo; ptaszek w okularkach.Używam ostatnio tego serwisu jako wygodnego, szybkiego klienta Twittera.
Oprócz standardowych funkcji - Update, Reply, Retweet - ma kilka dodatków; skracanie adresów, chmurę tagów, automatyczne odświeżanie, "trendomierz"...Wchodzę na Hot Trends i widzę - aha, Renault ma kłopoty. No proszę, a "w realu" ta wiadomość mi umknęła...

Quitter - klient dla hardkorowców

Quitter to coś zupełnie innego - desktopowy program o wielkości 43 kB, nie wymagający nawet instalacji (ale .NET Framework trzeba mieć), dość nietypowy. Ściągamy go z adresu http://getquitter.com/ , uruchamiamy Quitter.exe i czujemy się jak w połowie lat osiemdziesiątych.
Czadowo...


Uruchomienie jest proste, aczkolwiek ciekawe.
Po potwierdzeniu chęci uruchomienia i zgodzie na dostęp do naszego konta Twittera dostajemy w przeglądarce kod PIN, który wpisujemy do dosowego okienka i...


Quitter pozwala na większość twitterowych rzeczy - ponoć nawet na tworzenie grup; będę musiał spróbować...

Vetustas semper pro lege habetur - Dawną tradycję uważa się zawsze za prawo.

poniedziałek, 21 września 2009, one.jack

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: tomek, *.toya.net.pl
2009/09/22 13:04:31
słyszałeś o flakmeczu? Internauci vs Artyści grają w piłkę nożną dla Pauliny Pruskiej. Do poczytanie na flakmecz.pl
-
2009/09/22 20:27:55
słyszałem - popieram - zakręcona (pozytywnie) akcja dla zakręconej Pauliny.
-
Gość: Miśka, 77.252.18.*
2009/09/23 18:37:34
Potwierdzam, tabex pomaga rzucić palenie nawet zatwardziałym nałogowcom. Pomaga, ale trzeba chcieć...;-)
buziaki***