Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
Blog > Komentarze do wpisu

ImageBam - hosting zdjęć prawie bez problemów


ImageBam
- atrakcyjna oferta na prostą usługę.

Serwis oferuje miejsce na nasze zdjęcia. A warunki?

 • ile zdjęć można przesłać? - No limits...
 • maksymalny rozmiar jednego pliku? - 3MB
 • koszt? - Bezpłatnie - chociaż jest też konto Premium,
 • rejestracja? - Nie ma przymusu, ale można...

Unlimited downloads, unlimited uploads - brzmi dobrze.
Do ImageBam możemy przesyłać zdjęcia w formatach JPG, GIF i PNG.

Przesyłanie jest banalnie proste - możemy wybrać kolejno 30 zdjęć do przesłania, lub też spakować zdjęcia w formacie ZIP i przesłać - plik nie może być większy niż 100 MB.Ustawiamy tylko kilka opcji - czy zdjęcia są "adult content" czy też bezpieczne (FAMILY safe), formę miniatur, wyświetlanie BB-code i... UPLOAD! - zdjęcia mkną na serwer.
Przesyłanie jest rzeczywiście szybkie, ale przydałby się jednak wskaźnik postępu.
Po chwili - są...Dostępne są kody (HTML, BB, Removal-codes i link), umożliwiające umieszczenie np. na blogu zarówno pojedynczych zdjęć, jak i galerii.

free image host free image host free image host free image host
free image host
free image host
Free Image Hosting by ImageBam.com

Zalecam prostą, darmową rejestrację - mamy wtedy dostęp do opcji Multi-Upload (wygodniejsze przesyłanie  - m. in. z możliwością zaznaczenia wielu plików i wskaźnikiem postępu), możemy tworzyć galerie, łatwiejsze jest też zarządzanie naszymi zdjęciami i galeriami...

 

 
 

W sumie - atrakcyjna oferta.
Oczywiście wszystkie screeny i zdjęcia w tym wpisie chciałem umieścić, korzystając z ImageBam.
Zachwycony byłem do czasu, kiedy się okazało, że podawane przez serwis kody (URL, HTML) nie chcą się zmienić w kolorowe zdjęcia w Bloxie... Chyba jakiś drobny błąd?

Biorąc pod uwagę, że serwis jest nowy i - jak wynika z regulaminu - dopuszcza możliwość zawieszenia czy usunięcia naszego konta bez możliwości jakichkolwiek sankcji z naszej strony - możemy określić, do czego używać ImageBam.
Publikowanie zdjęć, zamieszczanie galerii - jasne, wygodnie i szybko.
Bezpieczne przechowywanie naszych zdjęć - to nie tu (przynajmniej na razie).

Odpaliłem Flickra i wkleiłem screeny do wpisu...
Ale galeria działa OK...

sobota, 28 lutego 2009, one.jack

Polecane wpisy

 • FotoJet - nie każdy jest grafikiem

  Nie każdy ma dość zdolności plastycznych, aby zrobić estetyczny plakat, fotomontaż, kolaż czy kartkę pocztową. W takich przypadkach przydać się może FotoJet .

 • Optimizilla - zmniejsz objętość zdjęcia

  Optimizilla pozwala w łatwy sposób zmniejszyć objętość plików graficznych w formatach PNG i JPEG, a więc - na przykład - zdjęć. Przeciętne zdjęcie z przeciętne

 • HTML5 Maker - tworzymy animacje

  A co się będziemy... Animacja w HTML5? Pestka... HTML5 Maker to narzędzie do tworzenia animacji, ponoć z wykorzystaniemHTML, HTML5, CSS i JavaScript. Laik jes

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2009/02/28 09:39:15
A skąd te maluchy się wzięły?
-
Gość: RooToor, 195.205.66.*
2009/02/28 12:00:25
* A jak wygląda download. Czasem chce się pobrać z powrotem większą ilość zdjęć, cały katalog. Ta opcja nie jest dostępna niemal nigdzie /czasem z pomocą dodatkowych klientów/ i to dla mnie wieeeeelki feler.
-
2009/02/28 12:15:37
@prwimmer
Te małe się wzięły z tej większej białej - Luny. 4 miesiące temu - już są większe...
Nie mogę się wgłębiać w szczegóły, bo blog nie jest oznakowany jako "adult" :-)
-
2009/02/28 12:23:26
@RooToor
Znalazłem tylko pobieranie pojedynczych zdjęć - i to dopiero po krótkich poszukiwaniach. Może dojdą dalsze funkcjonalności - oby, bo serwis fajny.
-
Gość: naturland, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/03/08 09:43:38
Witam one.jack, jestem po raz pierwszy na Twoim blogu. Chyba się zachłysnąłem, tyle wartościowych info, a ja tak bardzo mało kumam. Ale postanawiam sobie że powoli zacznę rozgryzać te twarde orzechy, i konsumować ich zawartość. Co prawda moje uzębienie jest już trochę nadwyrężone przez wiek (Właśnie kilka dni temu skończyłem 60-tkę), ale od czego protezy...
Słonecznie pozdrawiam z naturlandii H.T.
-
2009/03/08 10:14:29
Witam H.T. - tak między nami mówiąc to nie mogę się zdecydować na pisanie dla określonego "targetu" - przyjemniej jest po prostu pisać o tym, co akurat wydało mi się interesujące.
Część tematów jest omawiana bardzo prosto, krok po kroku. Więcej takich artykułów znajdziesz w witrynie wydawnictwa HELION - pod hasłem "Magazyn w.NET" jest blog oraz możliwość ściągmięcia kilkunastu wydań magazynu. A na blogu - aktualne artykuły, część piszę właśnie dla mniej doświadczonych internautów.
Trochę spóźnione, ale szczere gratulacje z powodu okrągłych urodzin!
Pozdrawiam - i oczywiście zapraszam częściej
one.jack