Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
Blog > Komentarze do wpisu

Piękno z Photoshopa

Popularny Smashing Magazine opublikował w połowie lipca zbiór porad dotyczących "poprawiania" urody osób na zdjęciach przy pomocy Photoshopa - 70 Beauty-Retouching Photoshop Tutorials.

Krok po kroku, na konkretnych przykładach, opisano sposoby postępowania, ilustrowane na ogół parą zdjęć przed-po lub tutorialem w formie klipu wideo.

Przykłady są świetnie dobrane i pokazują, co można zrobić jeżeli się wie jak. Do głowy np. by mi nie przyszło, że piękny połysk na włosach modelki nie jest wynikiem perfekcyjnie dobranego oświetlenia, lecz prostego użycia "lassa" i modyfikacji poziomów na odpowiednich warstwach (przykład shinehair).


W przykładach użyto Photoshopa - ten klasyk programów graficznych, mimo swojej ceny, jest w naszym kraju dość popularny... Gdyby jednak ktoś nie dysponował "szopem", polecam bezpłatny GIMP - znajdziemy w nim większość użytych w przykładach narzędzi.


A co to ma do WEB-2.0?

Zamieszczacie swoje zdjęcia w serwisach? No to po przejrzeniu przykładów nasuwają się dwa wnioski:

 • warto może popracować nad swoim zdjęciem - efekty mogą być szokujące,
 • patrząc na zdjęcia innych osób - przypomnijcie sobie możliwości Photoshopa...

Zdjęcia - z wymienionego artykułu, tutoriale Beautiful Skin by Czechman i Shining hair

niedziela, 27 lipca 2008, one.jack

Polecane wpisy

 • FotoJet - nie każdy jest grafikiem

  Nie każdy ma dość zdolności plastycznych, aby zrobić estetyczny plakat, fotomontaż, kolaż czy kartkę pocztową. W takich przypadkach przydać się może FotoJet .

 • Optimizilla - zmniejsz objętość zdjęcia

  Optimizilla pozwala w łatwy sposób zmniejszyć objętość plików graficznych w formatach PNG i JPEG, a więc - na przykład - zdjęć. Przeciętne zdjęcie z przeciętne

 • HTML5 Maker - tworzymy animacje

  A co się będziemy... Animacja w HTML5? Pestka... HTML5 Maker to narzędzie do tworzenia animacji, ponoć z wykorzystaniemHTML, HTML5, CSS i JavaScript. Laik jes

TrackBack
TrackBack URL wpisu: