Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
Blog > Komentarze do wpisu

MUXTAPE i przyjaciele

Serwis Muxtape pojawił się w marcu tego roku i zyskał dużą popularność ze względu na możliwość prostego publikowana oraz odsłuchiwania ulubionych utworów. Obecnie pojawiły się serwisy o prostym interfejsie i bazujące na podobnym pomyśle.

Przykłady? O podobnych w stylu pomysłach pisze ReadWriteWeb.


Favtape ma interfejs podobny w stylu do Muxtape, ale możemy tworzyć zestawy i słuchać ulubionych piosenek z serwisów Pandora i Last.fm.
Możemy również słuchać utworów, nie mając konta na w/w serwisach, z kilku zestawień: Top Songs by Year, iTunes Top 100 Songs, popularne mixy z Favtape.
Ciekawe jest zestawienie piosenek według lat - rozpoczyna się w 1901 roku!

Te nagrania mocno szumią - ale słucha się ciekawie, a z lat 30-tych mamy dużo dobrych nagrań. Przy wielu nagraniach mamy dodatkowe informacje, możliwość pobrania dzwonka, opcję "Podobne utwory" (czasem działa skutecznie, wyszukując np. 40 podobnych w stylu piosenek).

Mixwit to prosty kreator, przy pomocy którego możemy "złożyć" efektowny odtwarzacz z naszymi ulubionymi piosenkami, ozdobiony naszym zdjęciem lub dowolną inną piękną grafiką, a następnie osadzić w Facebook, Myspace czy w blogu.

Fajna zabawa - wrócę do tego w wolnej chwili...Jest duuuży wybór gotowych dzieł innych melomanów, oczywiście z wyszukiwarką. Przykład - na prawo, pod zegarkiem.Muxtape to świetny pomysł (i proste wykonanie - to też zaleta), inspirujący innych do tworzenia i rozwoju podobnych, ale nieco innych serwisów. Strona prawna jest "na granicy", ale nikt mi nie wmówi, że wytwórnie płytowe poniosą ogromne straty a artyści umrą z głodu, jeżeli posłuchamy w sieci starych piosenek Boba Dylana.

czwartek, 24 lipca 2008, one.jack

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: