Blog będę się starał pisać z pozycji 50-latka i dla osób, które są zainteresowane internetem,ale gramatyki uczyły się z elementarza, a nie z gadu-gadu, a pierwsze rysunki robiły kredkami zamiast GIMP-em.
Blog > Komentarze do wpisu

Weather Watcher - prognoza na pulpicie

Pogoda ostatnio...hmm, zmienna - przydałaby się dobra prognoza. Program Weather Watcher to jeden z najbardziej znanych programów, pobierających dane z netu i przedstawiającej nam prognozę pogody na życzenie.

Centrum prognoz

Prognoza pogody

I prognoza na 10 dni ;-)

WW pobiera dane z serwisu pogodowego The Weather Channel, ostrzeżenia z serwisów NWS (tylko na terenie USA) i podaje przetworzone dane na pulpit. Rozwijany od lat program (aktualna wersja: 5.6.29) ma dużo zabawek:

 • pobiera dane o pogodzie w ustalonych odstępach czasu,
 • podaje aktualne warunki pogodowe, prognozy 46-godzinne i 10-dniowe,
 • dostęp do 700 map,

w tym animowanych zdjęć satelitarnych,

 • eksport danych,
 • "skórki" interfejsu,
 • ikonka w zasobniku systemowym podająca temperaturę, rozwijana w panel informacyjny,
 • informacje m. in. o temperaturze rzeczywistej i odczuwalnej, wilgotności, widzialności, sile i kierunku wiatru, promieniowaniu UV, sile i kierunku wiatru, ciśnieniu, fazie księżyca, wschodzie i zachodzie słońca, punkcie rosy...

Zaczynamy

Program w aktualnej wersji można ściągnąć za darmo (freeware) z wielu miejsc. Plik ma niewiele ponad 2,2mega

No to instalujemy...

Mały schodek. Pytanie o miasto - wpisuję Cieszyn - brak. Bielsko-Biała - brak. Są Katowice - trochę daleko - a miały być dane dane o pogodzie dla 77 tysięcy miast całego świata? Żona podpowiada wpisanie "Tesin" - i ta wersja zostaje rozpoznana. Niedobrze - program dla blondynek? Potem bez problemów - trzeba tylko zmienić w opcjach jednostki na "nasze" stopnie, metry i kilometry.

Jak działa?

Dobrze i szybko - po kliknięciu ikony z Gromowładnym program błyskawicznie startuje, w 2-3 sekundy ściąga dane o pogodzie - w porównaniu z portalami pogodowymi działa błyskawicznie. Niewiele dłużej trwa ściąganie map - ale za to możemy obejrzeć pogodę na całym świecie.

W opcjach Weather Watcher możemy ustawić kilka lokalizacji i przełączać się między nimi. Jeżeli znudzi nam się wygląd programu - mamy do wyboru kilka "skórek", a więcej możemy ściągnąć z forum użytkowników.

Ze strony twórców programu można pobrać inne ich dzieła: m. in. Weather Watcher Live 6.0.0.(beta), WW Mobile (smartphony), WW Alarmy , Web CD, SysSense i in. - wszystko free.

Dobrej pogody!

 

wtorek, 20 maja 2008, one.jack

Polecane wpisy

 • FotoJet - nie każdy jest grafikiem

  Nie każdy ma dość zdolności plastycznych, aby zrobić estetyczny plakat, fotomontaż, kolaż czy kartkę pocztową. W takich przypadkach przydać się może FotoJet .

 • Radio... albo coś równie fajnego.

  Recast.fm to takie radio internetowe w zasadzie. Po czym poznałem? Bo klikamy na ikonkę i gra muzyka. Co ważniejsze - gra niezła muzyka, ale... bez reklam, zap

 • Litenin - prosty czytnik RSS

  Litenin - prosty czytnik kanałów RSS, którego największą zaletą jest to, że... jest prosty. A przy tym "lekki" i szybki - ponoć nieźle się sprawdza na słabszym

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2008/05/22 18:02:14
Nigdy nie oglądałem tego programu, chociaż nazwa - dość "generyczna" - nie jest mi obca. Rzeczywiście, spore możliwości.
-
2008/05/22 19:47:18
Polecam - testuję od kilku dni "na własnej skórze". Prognozy nieźle się sprawdzają, a programik zgrabny i szybki w działaniu.
-
2009/06/01 20:37:42
Program mam od dość dawna i nie byłem zadowolony,choć jestem amatorem,ze zmiany na wersję 6...no ale nawet leniwce zmieniają poglądy.Zacny sofcik,na prawdę zacny.
-
2009/06/02 06:53:04
Muszę znowu zainstalować, bo wsiąkł mi przy reinstalacji...